Organizasyon Komitesi

DAVET

Değerli dostlarım,

İnanıyoruz ki, tüketici hukukunu geliştirme ve anlama bilinci, ülkemizde artık üst düzey seviyeye çıkmış durumdadır.

Zira bu organizasyonların ikincisine olan katılımın 514 gerçek kişi ve 42 tüzel kişi olması, üçüncüsüne olan katılımın da ciddi oranda artarak 837 gerçek kişi ve 71 tüzel kişi sayısına ulaşması, dördüncüsünde ise katılımcı sayısının 1102 gerçek kişi ve 93 tüzel kişi olması apaçık tüketici hukukuna olan ilginin her geçen gün arttığını açıkça göstermektedir.

Tüketici hukukunun yaygınlaşmasına ve gelişmesine olan katkımızın hayali dahi bizleri memnun etmektedir. Yapılan işlere verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz ilgi ile Enstitü üyelerini bu hususta teşvik ettiğiniz için sizlere müteşekkiriz.

Yine bu kongrede’de konular “sektörel bazda” ele alınmıştır. İlk defa Enstitü tarafından yapılan bu sektörel tasnif herkesçe sevilmiş ve ilgi görmüştür. Diğer proje ve faaliyetlerimizi de bu sebeplerle sektörel bazda yapmayı daha faydalı ve doğru bir yöntem olarak görüyoruz.

Bir önceki kongre alanında ve sonunda yaptığımız anketlerde, gelenlerin mutlu ve katılmaktan memnun olduğunu görmemiz, doğru yolda yürüdüğümüze işaret ederek “tüketici hukukunu geliştirmek” adına daha hızlı ve aktif çalışmamız hususunda bizleri kamçılamaktadır.

Geçen sene alınan eleştiriler ve anketler dikkate alınarak, çift salon uygulaması bu sene kaldırılmıştır. Tek salonda 3 gün boyunca kongre devam edecektir.

Enstitü, geleneksel haline getirmeye çalıştığı Tüketici Hukuku Kongrelerini hukukun gelişebilmesi adına idealist bir bilinç ile devam ettirmektedir. Ancak, kaliteli bir işin ortaya çıkarılabilmesi için bütçesi çok yüksek olan böylesine bir projenin maddi olarak kendi kendine yetebilmesi gerekmektedir. Bu sebeple proje dâhilinde talep edilen "para-pul" işleri için şimdiden özür diliyor, projenin "kar amacı gütmediğini" bilmenizi isteyerek affınıza sığınıyoruz.

5.Tüketici Hukuku Kongresini bir hukuk festivali ve bir hukuk şöleni yapabilmek için çok çalışacağız.

Bu emeklerin neticesinde siz değerli dostlarımızı aramızda görmekten memnun olacağız.

Av. Hakan TOKBAŞ
Başkan
Tüketici Hukuku Enstitüsü