Değerli dostlarım,

İnanıyoruz ki, tüketici hukukunu geliştirme ve anlama bilinci, ülkemizde artık üst düzey seviyeye çıkmış durumdadır.

Zira bu organizasyonların ikincisine olan katılımın 514 gerçek kişi ve 42 tüzel kişi olması, üçüncüsüne olan katılımın da ciddi oranda artarak 837 gerçek kişi ve 71 tüzel kişi sayısına ulaşması, tüketici hukukuna olan ilginin her geçen gün arttığını açıkça göstermektedir.

Tüketici hukukunun yaygınlaşmasına ve gelişmesine olan katkımızın hayali dahi bizleri memnun etmektedir. Yapılan işlere verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz ilgi ile Enstitü üyelerini bu hususta teşvik ettiğiniz için sizlere müteşekkiriz.

Hem katılımcı sayısı hem de yanımızda duran kamu ve özel sektör kuruluşlarının sayısının düzenli artış göstermesinden aldığımız inanç ve enerji ile önceki senelerde "Sempozyum" olarak yapageldiğimiz bu organizasyonun dördüncüsünü "kongre" niteliğinde üç güne çıkararak devam ettirme kararı almış bulunuyoruz. O sebeple, daha önceki organizasyonlar kongre niteliğinde olmasa dahi proje geçmişini unutturmamak adına ilk defa kongre niteliğinde yapılacak olmasına rağmen "4. Tüketici Hukuku Kongresi" şeklinde isimlendirmek zorunda kalışımızı umarız mazur görürsünüz.

20-21-22 Kasım 2014 tarihinde yapılacak olan 4. Tüketici Hukuku Kongresi, iki senedir projeye ev sahipliğini yapan cömert kuruluş Doğuş Üniversitesinden, mekanın yetersiz olacağı düşünülerek Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'ne taşınmıştır.

Enstitü, geleneksel haline getirmeye çalıştığı Tüketici Hukuku Kongrelerini hukukun gelişebilmesi adına idealist bir bilinç ile devam ettirmektedir. Ancak, kaliteli bir işin ortaya çıkarılabilmesi için bütçesi çok yüksek olan böylesine bir projenin maddi olarak kendi kendine yetebilmesi gerekmektedir. Bu sebeple proje dâhilinde talep edilen "para-pul" işleri için şimdiden özür diliyor, projenin "kar amacı gütmediğini" bilmenizi isteyerek affınıza sığınıyoruz.

4.Tüketici Hukuku Kongresini bir hukuk festivali ve bir hukuk şöleni yapabilmek için çok çalışacağız.

Bu emeklerin neticesinde siz değerli dostlarımızı aramızda görmekten memnun olacağız.

Av. Hakan TOKBAŞ
Genel Başkan